دوره کمک پرستاری (با مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی)

دوره کمک پرستاری  (با مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی)

معرفی دوره:

امروزه در بسیاری از کشورهای دنیا به منظور رفع کمبود نیروی انسانی در کادر پرستاری مبادرت به تربیت نیروهای کمکی در قالب کمک پرستاری نموده اند.
در کشور ایران نیز با توجه به نیاز مبرم به وجود نیروهای کمکی در کادر پرستاری و به منظور پوشش دادن بخشی از شرح وظایف پرستاران که قابل واگذاری به نیروهای کمکی می باشد،ضوابط و برنامه دوره آموزشی کمک پرستاری از طریق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تهیه، تدوین و تصویب گردیده و از سوی جهاد دانشگاهی اجرا می گردد.
این دوره مهارتی از سه بخش آموزش نظری، عملی و بالینی تشکیل شده و منتج به ارائه گواهی نامه کمک پرستاری به فراگیران خواهد شد. کمک پرستاران با گذراندن این دوره آموزشی تحت نظارت پرستاران اقدامات ایمن و موثر را مطابق با شرح وظایف مصوب کمک پرستاری برای بیماران بستری یا سرپایی انجام می دهند.

داوطلبان باید حضوراً به واحد مراجعه کرده و فرم‌ها و مدارک خود را (اعم از: اصل و کپی گواهینامه دیپلم، ۳ قطعه عکس ۴*۳، اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی

پس از ثبت‌ نام حضوری و تأیید نهایی توسط واحد، داوطلب می‌بایست برای پرداخت قسط اول شهریه ، حتماً از طریق درگاه الکترونیکی سایت اقدام نماید

پرداخت شهریه فقط از طریق درگاه الکترونیکی بانکی سایت مقدور خواهد بود.

  • توجه  * هزینه کتاب و نمونه سوال و پوشاک مورد نیاز در بیمارستان ( لباس فرم  کمک پرستاری ) جدا می باشد و  با هزینه دوره متفاوت میباشد .

  • مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در دوره کمک پرستاری:

۱ : دیپلم .تمامی دارندگان مدرک تحصیلی دیپلم کامل متوسطه (تمامی رشته ها : فنی حرفه ای یا کاردانش) مجاز به شرکت در دوره می باشند.

دارا بودن دیپلم متوسطه معدل کل دیپلم ۱۲ و بالاتر از آن (کمک بهیاران  درصورت تمایل به شرکت در دوره تکمیلی از شمول این بند خارج میباشند معدل زیر ۱۲ قابل قبول است )( و کپی مدارک )

۲ : کمک بهیاری ( ۲ ماه و ۳ ماه و ۴ ماه )  ( سابقه کار در مراکز درمانی بالای ۵ سال   . معادل کمک بهیاری میباشد) ( و کپی مدارک )

  1. دارندگان گواهینامه کمک بهیاری صادر شده از مراکز مورد تایید دولت و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ( تا پایان تاریخ ۱۳۹۶/۸/۱۴ )

  2. توجه کنید تمام افرادی که بر روی گواهی انها کلمه کمک بهیاری ( کمک پرستاری ) نوشته شده  یا زمان گذراندن دوره انها ۲ ماه ، ۳ ماه ، ۴ ماه بوده گواهی انها کمک بهیاری بوده نه کمک پرستاری و برای تکمیل دوره باید مراجعه کنند .

  3. ارائه  اصل کارت ملی و  اصل شناسنامه ( و کپی مدارک )

  4. ارائه دو قطعه عکس ۳ در۴

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: -